جزییات خبر

100 درصد خانوارهای کرمانشاهی گاز مایع دریافت می کنند

(سه شنبه ۲۷ آبان ۱۳۹۹) ۰۸:۲۴

مدیر شرکت ملی فرآورده‌های نفتی منطقه پخش کرمانشاه با بیان اینکه هیچگونه کمبودی از نظر گاز مایع مورد نیاز خانوارها نداریم، گفت: بیش از دو برابر نیاز استان گاز مایع تامین شده است.

 

به گزارش روابط عمومی شرکت ملی پخش فرآورده های نفتی منطقه کرمانشاه، فریدون یاسمی در نشست خبری با اصحاب رسانه، افزود: قیمت سراسری و مصوب هر کپسول ۱۱ کیلویی در کشور قیمت ۹ هزار و ۷۰۰ تومان است و این قیمت در مرکز استان تا دورترین نقاط مرزی یکسان و برابر است و سهمیه مورد نیاز خانوارها توسط ۲۴۰ عامل توزیع سیار در سراسر استان توزیع می شود.

 

وی اضافه کرد: برای تامین نیاز اصناف و مشاغلی در راستای سوخت گاز مایع، مکاتبات لازم با اداره کل صنعت، معدن و تجارت شده و این مشاغل باید از طریق اصناف و اداره کل صمت در سامانه ثبت شده و به تایید اداره کل صمت برسد تا کپسول آن‌ها به فراخور زمان و مقدار نیاز تامین شود.

 

یاسمی ادامه داد: نیاز پادگان‌ها و نیروهای نظامی نیز از طریق مکاتبات این استان‌ها تامین خواهد شد و برای تامین نیاز این  عزیزان نیز مشکل خاصی وجود ندارد.

 

رانندگان تاکسی برای نصب سی.ان جی سریع‌تر اقدام کنند

 

مدیر شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی منطقه کرمانشاه گفت: در پویش نصب گاز سی.ان.جی بر روی تاکسی‌ها و وانت‌های عمومی ت کنون 2 هزار و ۴۰۰ هزار تاکسی و وانت از طریق این طرح به صورت رایگان انجام شده و یک‌هزار تاکسی و وانت دیگر نیز در سایت مورد نظر ثبت کرده و به زودی فرایند تبدیل آن‌ها انجام خواهد شد.

 

وی یادآور شد: با توجه به اینکه مهلت زیادی تا پایان این طرح وجود ندارد و این فرصت قابل تمدید نیست از  رانندگان  می‌خواهیم هرچه سریع‌تر به سامانه مورد نظر مراجعه کرده و نسبت به ثبت نام جهت نصب کپسول سی.ان.جی از مراکز معتبر اقدام کنند.

 

یاسمی اضافه کرد: با توجه به استقبال مردم در نصب کپسول از لحاظ تعداد جایگاه سوم را در کشور کسب کرده‌ایم و امیدواریم هر چه سریع‌تر سایر خودروهای مورد نیاز برای این منظور اقدام کنند.

ثبت‌نام 52 هزار خانوار روستایی کرمانشاه در سامانه «سدف»

 

مدیر شرکت ملی فرآورده‌های نفتی منطقه پخش کرمانشاه گفت: توزیع الکترونیکی گاز مایع و نفت سفید خانگی سبب کاهش قاچاق این فرآورده‌ها شده است.

ثبت‌نام 52 هزار خانوار روستایی کرمانشاه در سامانه «سدف»/ قاچاق فرآورده‌های نفتی کاهش یافت

 

یاسمی افزود: نفت سفید و گاز مایع خانوارهای روستایی به صورت ماهانه یا سه ماهه در کارت بانکی این خانوارها شارژ می‌شود و با استفاده از دستگاه‌های پوز توزیع کنندگان از سهمیه آن‌ها کاسته خواهد شد.

 

وی ادامه داد: با توجه به این نکته که هیچ خانواری کارت بانکی خود را عموما در اختیار فرد دیگری قرار نخواهد داد، تا حدود زیادی از قاچاق این فراورده ها جلوگیری شده است

 

مدیر شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی منطقه کرمانشاه یادآور شد: بنا به پایش انجام شده حدود ۵۶ هزار خانوار در استان کرمانشاه نیازمند استفاده از نفت سفید و گاز مایع هستند و از این تعداد حدود ۵۲ هزار نفر به سامانه درخواست فرآورده های نفتی (سدف) مراجعه و مشخصات خود و کارت بانکی مورد نظر را ثبت کرده‌اند و مرحله اول توزیع در اختیار آن‌ها قرار گرفته است.

 

وی اضافه کرد: از تعداد ۴ هزار خانوار باقی مانده می‌خواهیم هر چه سریع‌تر نسبت به ثبت اطلاعات خود در سامانه سدف و دریافت سهمیه خود اقدام کنند.

 

تأمین بیش از ۹۵ میلیون لیتر نفت‌گاز برای ادوات کشاورزی

 

یاسمی یادآور شد: یکی از مسائلی که در شرکت پخش فراورده‌ها همیشه مدنظر قرار داشته است بحث تامین نفت‌گاز ادوات کشاورزی از قبیل تراکتور،کمباین و پمپ‌های آب چاه‌های مجاز استان است و با توجه به پایش تعداد این ادوات از طریق اداره کل جهاد کشاورزی و شناسایی و پایش شده و مقدار 95 میلیون لیتر نفت گاز برای این گروه هدف در نظر گرفته شده  که با توجه به عوامل مختلفی همچون منطقه، شرایط توپولوژی زمین، میزان و نوع کشت هر منطقه متغیر است و از طریق جهاد کشاورزی  و توسط نواحی شش‌گانه توزیع خواهد شد.

 

وی اضافه کرد: توزیع نفت گاز این افراد نیز از طریق کارت بانکی معرفی شده انجام خواهد شد که قبلا به صورت حواله و یا کالابرگ بوده ، اما با چالش‌های از لحاظ پیمایش و جلوگیری از سوء‌استفاده همراه بود، ولی در سیستم استفاده از کارت بانکی این امکان وجود نداشته و میزان قاچاق به حداقل رسیده است.

 

یاسمی در پاسخ به این سوال که به چه میزان و چه نحوی بر توزیع بنزین در جایگاه ها نظارت می شود، گفت: با توجه به حساسیت این موضوع  رمز عبور  تمامی دوربین‌های جایگاه‌های توزیع در اختیار مسئولین حراست قرار گرفته و توسط این افراد بصورت مستمر چک خواهد شد، همچنین زاویه دوربین‌ها در جایگاه‌های سوخت توسط مسئولین حراست مشخص می‌شود و مسئولین جایگاه به هیچ وجه اجازه تغییر در آن‌ها را ندارند.

 

وی اضافه کرد: پمپ نازل و شماره‌انداز نیز به صورت ماهانه توسط ناظرین شرکت پخش ارزیابی شده و به وسیله سه پلمب سریال‌دار پلمب می‌شود و مسئولین جایگاه به هیچ وجه اجازه دسترسی و دستکاری در آن را نخواهند داشت.

 

وی اضافه کرد: همچنین میزان فروش جایگاه با میزان جمع خروجی مخزن ارزیابی می‌شود و نباید از این میزان بیشتر و یا کمتر شود به همین دلیل کم فروشی توسط جایگاه امری تقریبا بعید است.

 

یاسمی خاطرنشان کرد: پروتال ارزیابی کیفی سوخت در اختیار مسئولین مناطق قرار گرفته و این مناطق به صورت چند روز یک بار به ارزیابی کیفیت سوخت ارایه شده می‌پردازند، بنابراین امکان کم‌کرد و دستکاری در کیفیت سوخت این مخازن نیز وجود ندارد.

ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید

تماس با ما:

کرمانشاه - میدان نفت - بلوار زن

شرکت ملی پخش فرآورده های نفتی ایران منطقه کرمانشاه